Cauchy - Szkoła Myślenia www.cauchy.pl//konkursy_p/skowronek/22/ro     |     Dodaj do ulubionych21 wrzesień 2019

Łamigłówki podstawowa

|

Przedszkolaki

|

Kolorowanki

|

Rebusy

|

Krzyżówki

|

Wykreślanki

|

Algorytmy

|

Zabawy

Korepetycje, korepetycje z języka polskiego

Poprzednie PoprzednieDo góry, menu nadrzędne, lista zadań Lista wszystkich tematówNastępne Następne

Rozwiązanie zadania

Cena długopisu

3 zł 20 gr : 4 = 320 gr : 4 = 80 gr.

Cena zeszytu

5 zł 40 gr : 9 = 540 gr : 9 = 60 gr.

Koszt 3 długopisów

80 gr * 3 = 240 gr = 2zł 40 gr

Koszt 8 zeszytów

60 gr * 8 = 480 gr = 4zł 80 gr

Koszt wyprawki Zosi

2 zł 40 gr + 4 zł 80 gr = 5 zł 120 gr = 6zł 20 gr

Odp: Wyprawka Zosi kosztuje 6zł 20 gr.

PoprzednieDo góry, menu nadrzędne, lista zadańNastępne
PoprzednieLista wszystkich tematówNastępne


Nie znalazłeś szukanej treści?
Poszperaj w serwisie cauchy.pl lub w sieci.
Google
 
Kurs przygotowujący do konkursów matematycznych w szkole podstawowej
 
Dziecięce zabawy i gry, edukacyjne zagadki dla maluchów: przedszkolaków, uczniów szkół podstawowych
 
Tabliczka mnożenia - tapeta
 

Newsletter

Tak, chcę otrzymywać bezpłatny newsletter:

Imię:

Email:

 
(C) 2010 Szkoła Myślenia im. A. L. Cauchy        Napisz Napisz        Praca     Reklama
   korepetycje z języka niemieckiego