Zadanie nr 1, Równanie w liczbach pierwszychOlimpiada Matematyczna Gimnazjalistów, etap I, 2009/2010Jak uczyć się przy pomocy tego zadania?Prezentowane zadanie jest jednym z tych, jakie musieli pokonać Twoi poprzednicy w ubiegłych latach podczas Olimpiady Matematycznej Gimnazjalistów.
Jak dobrze się przygotować korzystając z tego zadania?
Jeśli chcesz się optymalnie przygotować do Olimpiady Matematycznej Gimnazjalistów to proponujemy:
-
Znajdź 15-30 minut czasu i skup całe siły by zrozumieć i rozwiązać niniejsze zadanie.
-
Najlepiej, jeśli uda Ci się rozwiązać zadanie samodzielnie. Nawet, jeśli zajmie Ci to więcej czasu to samodzielne rozwiązanie zadania jest najcenniejsze.
-
Jeśli brakuje Ci pomysłów i w ciągu 10-15 minut nie jesteś w stanie wymyślić nic nowego to spróbuj rozwiązać zadania pomocnicze.
-
Jeśli masz kłopot z którymkolwiek z zadań pomocniczych to zajrzyj do rozwiązań zadań pomocniczych. Rozwiązanie studiuj tak długo jak tylko chcesz. Pamiętaj jednak, by później zamknąć rozwiązanie i zadanie pomocnicze rozwiązać od początku do końca - bez zaglądania do wskazówek.
-
Jeśli umiesz już samodzielnie rozwiązać zadania pomocnicze to wróć do oryginalnego zadania i ponownie spróbuj je rozwiązać. Jest duża szansa, że teraz Ci się uda.
-
Jeśli jednak w dalszym ciągu nie potrafisz wpaść na pomysł to zajrzyj do pełnego rozwiązania. Studiuj je tak długo aż będziesz mieć pewność, że umiesz rozwiązać oryginalne zadanie olimpijskie. Następnie zamknij szczegółowe rozwiązanie i ponownie rozwiąż zadanie od początku do końca bez zaglądania do odpowiedzi.
-
Porównaj swoje rozwiązanie z wzorcowym rozwiązaniem pokazującym jak powinna wyglądać kartka na której znajduje się rozwiązanie ucznia. Twój sposób zapisu nie musi być identyczny, jednak musi zawierać wszystkie istotne przekształcenia pokazujące tok rozumowania.
-
Pamiętaj! Możesz uznać, że umiesz rozwiązać zadanie jeśli będzie taki moment w którym rozwiążesz je od początku do końca bez zaglądania do rozwiązania.
Pamiętaj - musisz zrobić całe zadanie samodzielnie!
Jeśli
-
Rozwiązałeś zadanie od początku do końca i w trakcie tego (być może 10-tego) rozwiązywania zadania nie zajrzałeś do rozwiązania (ale być może wcześniej 9 razy zajrzałeś do rozwiązania)
-
Rozumiesz każde przekształcenie
to gratulacje. Podobne zadanie na Olimpiadzie Matematycznej Gimnazjalistów nie powinno sprawić Ci problemów.
Rozwiąż teraz zadanie podobne do olimpijskiego!
Zmierz się z podobnym zadaniem do przedstawionego tu zadania z OMG. Link do analogicznego zadania znajdziesz na dole strony w sekcji "Strony powiązane". W przyszłości najpierw rozwiąż zadanie analogiczne do olimpijskiego, zaś następnie zadanie z Olimpiady Matematycznej Gimnazjalistów.
Życzymy wiele satysfakcji z rozwiązanych zadań!
Nie znalazłeś szukanej treści? Poszperaj w serwisie cauchy.pl lub w sieci. |   |